Ще си позволя да вмъкна няколко правописни правила:
1. На всеки му се случва да греши, но моля прочитайте постовете си преди да ги пратите. Правописните и пунктоационни грешки често затрудняват четенето.
2. При "не знам", "не мога", "не искам", "не разбирам" отрицателната частица "не" се пише ОТДЕЛНО!
2.1. И докато съм на тази тема ето и правилата за писане на отрицателната частица "не":
Слято писане:
1. Отрицателната частица не се пише слято с думата или формата, когато тя не се употребява самостоятелно: нехая (няма глагол “хая”), невръстен (няма прилагателно име “връстен”).
2. Слято се пишат съществителните имена, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение: приятел – неприятел, сигурност – несигурност.
3. Слято се пишат прилагателните имена, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение: внимателен – невнимателен, здравословен – нездравословен.
4. Слято се пишат наречията, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение: отдавна – неотдавна, винаги – невинаги.
5. Слято се пишат сегашните деятелни причастия, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение: невиждащ, нечуващ.
6. Слято се пишат миналите свършени деятелни причастия, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение и се употребяват като съгласувани определения в изреченията: Храниш се като невиждал!
7. Слято се пишат миналите страдателни причастия, които образуват с отрицателната частица не нова дума с противоположно значение: невиждан, нечуван.
8. Когато думата е глагол и отрицателната частица не е включена в състава на представката недо-, се пише слято: недовиждам, недочувам.
Разделно писане:
1. Отрицателната частица не се пише винаги отделно от глаголите: не желая, не вкусвам.
2. Когато миналото свършено деятелно причастие е употребено като сказуемо в изречението, частицата не се пише отделно: Приятелите не пристигнали точно в уречения час.
3. Отрицателната частица не се пише отделно от деепричастията: не желаейки, не вкусвайки.
4. Отрицателната частица не се пише отделно от миналите несвършени деятелни причастия: не желаел, не вкусвал.
5. Ако ударението пада на отрицателната частица не, тя се пише отделно: не много, не малко.
3. След препинателни знаци("." "," ":" ";" "-" "!" "?") се поставя запетайка. Така четенето е по-лесно и думите не се сливат. Също така когато се налага да използвате "?!" запомнете, че се слага интервал между двата знака, т.е. "? !" или се слагат три, т.е. "?!?".